college essay service

Kronika orgasmu

Dokumentární online seriál
in development

koproducent: Česká televize
scénář: Kateřina Kořínková Sobotková, Adéla Klingohrová
odborná poradkyně: doc. Kateřina Lišková
režie: Kateřina Kořínková Sobotková

Může politika začínat a končit v posteli? Můžou se kvůli orgasmu měnit zákony? Může se stát postarat o spokojený sex svých občanů? A k čemu taková snaha vede? Tato dokusérie chce pootočit pohled na vývoj společnosti a pohlédnout na něj nikoli prostřednictvím velkých dějin, ale toho nejintimnějšího prožívání, optikou sexu, sexuality a sexuologie. „Everything in the world is about sex except sex. Sex is about power”, řekl prý Oskar Wilde a my si to od něj můžeme vypůjčit pro okamžitou polemiku.

Každá epizoda série je uvedena provokující otázkou: Je homosexualita nemoc? Můžeme se sex naučit? Jak z ženy udělat muže a naopak? , díky které se můžeme na naši historii podívat optikou subjektivních potřeb spojených se sexem a s nimi příbuzných sexuologických témat. Intimní prožitky se tak stanou odrazem politických a společenských jevů a přinesou nám tak zcela nový a unikátní pohled na druhou polovinu 20. století v Československu. Vedle nečekaných historických skutečností odvyprávíme i pozoruhodné historky.

Dobovou rovinu nám zprostředkují archivní materiály, a to nejen ty faktografické – dokládající popisované události, ale také filmy či televizní inscenace, prostřednictvím kterých budeme předkládané události ilustrovat i komentovat. Archivy tedy neponesou jen prostě informační, ale rovněž emotivní sdělení. Sexualitou se průběžně zabývají vědci z celého světa, a to nejen v průběhu 20 století. Použitý prvek animace nám pomůže jednoduše vysvětlit, z jakých poznatků českoslovenští sexuologové vycházeli a případně jak jejich zjištění souvisela s tehdejším světovým nebo evropským výzkumem. Animace slouží i tam, kde není jiná možnost jak informaci vyjádřit.

rok uvedení
ve výrobě
základní info
8 epizod, 20 minut
essay writing service
write essay for me
writing essays
paper writer
writing paper