top essay writing services

Mediář: „Univerzita nemá být primárně lifestylová volba“

Kampaň brněnského VUT proti povrchnosti nerdství vévodí čerstvé Reklamní katovně. Spot lékárny Benu hraný zaměstnanci propadl. Rozpačití byli kati i z valentýnské Milky.

Ve spolupráci s časopisem MarketingSalesMedia přinášíme pravidelné týdenní hodnocení českých kampaní, hodnocení od těch nejpovolanějších – samotných kreativců, stratégů a klientů tuzemského reklamního průmyslu.

Reklamní katovna: pořadí za 6. týden 2016

 1. VUT v Brně: Nejsem idol (55 %)
  vlastní tvorba
 2. TL5 Digital: Řekni to po svém (30 %)
  klient: Milka
 3. Comtech: To dá rozum, děti (20 %)
  klient: Hero Czech
 4. Zaraguza: 6 triků, jak do dětí dostat polévku (17 %)
  klient: Nestlé
 5. RMP: Vitalitou k rodinné pohodě (17 %)
  klient: Nestlé

S nabídkou hodnotit obesíláme přes 30 tuzemských kreativců, stratégů a zástupců klientů. Tentokrát hodnotilo 9 katů. Na škále od 0 do 100 %, odstupňované po 5 bodech, každý ohodnotí každou z kampaní, všechna bodování zprůměrujeme do výsledného čísla. K vybraným přidá slovní hodnocení.

1. VUT chce opravdové nerdy (55 %)

Petra Brodilová a Adam Hrubý

Petra Brodilová a Adam Hrubý v kampani VUT

Hlavní myšlenka nově spuštěné kampaně VUT v Brně je, že není důležité co máte v šatníku, ale v hlavě, a právě tím chce univerzita ke studiu nalákat letošní maturanty. VUT opět sáhlo po netradiční formě oslovení této cílové skupiny. “Momentálně zaznamenáváme roky s výraznějším demografickým propadem počtu maturantů. I proto považujeme za důležité oslovovat tuto skupinu co nejefektivnější formou. A to už dávno podle nás nejsou letáčky,” vysvětluje prorektorka pro marketing a vnější vztahy Irena Armutidisová.

Ve speciální videích v kampani vystupují Jan Balabán, Lukáš Štěpánek, Petra Brodilová, David Grudl, Marek Prchal, Jakub Macek, Jiří Fiala či Vanda Klestilová. Nová kampaň s názvem Nejsem idol vychází z pozorování současných společenských a módních trendů, hlavním kreativcem je Adam Hrubý. Hlavními hrdiny letošní kampaně jsou studenti VUT. “Součástí myšlenky odpoutání se od falešných idolů bylo i zapojení idolů skutečných. Studentů, kteří mají nápady, jdou si za svým, můžou být vzory pro středoškoláky,” doplňuje Pavla Ondrušková z odboru marketingu a vnějších vztahů VUT.


VUT budovalo mýtus nerdů, teď bourá mýtus nerdů. Zase o krok napřed. Děláš to dobře, VUT. Jenom tomu tentokrát chybí větší švih a lepší zpracování. A web je vcelku o ničem.
Martin Charvát (Konektor)


Jo. Tohle je kampaň, jak má být. Nejvíc se mi líbí, že je to postavené na poctivém reklamním základu a jako reklama se to přitom vůbec netváří. Kdyby mně bylo osmnáct, tak jdu na VUT. Mimochodem můj vítěz týdne.
Ondřej Souček (Luftballon)


Laťka je vysoko. Ale tohle je zase dobrý. Byť ‚jen‘ dobrý.
Tomáš Mrkvička


Jasně, že je lehký oslovit konkrétně definovanou cílovou skupinu. Jasně, že je lehký ji oslovit, když je mladá a nonkonformní a chytrá. Ale tohle je nejen svižný, ale vlastně i hluboký a líbí se mi to.
Tomáš Belko

Adam Hrubý je napřed, a to je velká zbraň kampaní VUT.
Jan Javornický


Nezlobte se, ale podle mě by univerzita neměla být primárně lifestylová volba. Jak říká přímo v kampani Jakub Macek: ‚Podbízení se nerdům na akademickou půdu prostě nepatří.‘ A můžete stokrát říkat, že to neděláte, ale vy to děláte, přátelé.
Martin Světlík (Symbio Digital)


Ááá, to je tak osvěžující tohle sledovat! Zábavný, chytrý, sebeshazující tak akorát. Jenom mrtvý ryby plujou po proudu a VUT je sakra živá štika. A jestli budu někde předstírat chytrýho a mluvit o Neumeierově Zig Zag, tak tohle je super domácí příklad.
Jakub Plášek (Cocoon)

Comments are closed

essay writing service
write essay for me
writing essays
paper writer
writing paper