custom essay services

nejsem IDOL

klient: VUT

creative director: Adam Hrubý

art director: Pavel Fuksa

sctipt: Jiří Fiala, Adam Hrubý, Karolina Zalabáková

directed by: Karolina Zalabáková

cast: Jan Balabán, Petra Brodilová, David Grudl, Marek Prchal, Vanda Klestilová, Jakub Macek

director of photography: Lukáš Gargulák, Petr Příkaský

edit&post: Jiří Fiala

Tvářit se chytře, nosit brýle a flanelové košile se stalo populárním. Všichni chtějí vypadat jako nerdi. Na internetu se objevují videa, jak se správně chytře tvářit a oblékat, televize chrlí seriály o podivínských vědcích. Vypadat chytře je dnes cool. Jenže chytrost nejde obléct. Ve videu VUT nás zajímá, co máte v hlavě, ne v šatníku.

Kampaň s názvem NEJSEM IDOL vychází z pozorování současných společenských a módních trendů. “Baví mě sledovat, jak celý ten mechanismus seriálů, marketingu, médií, vyprávění, memů, hlášek, statusů, blogů, vlogů, tvítů, instáčů a snapchatů dává vzniknout realitě, ve které se nerdi stali neodolatelnými idoly a ikonami úspěchu a které chtějí všichni napodobovat,” vysvětluje hlavní kreativec kampaně Adam Hrubý. VUT říká stop tomuto zneužívání a napodobování chytrých lidí a ukazuje skutečné idoly.

Hlavní video kampaně, které je manifestem proti “zneužívání” nerdů, je doplněno dalšími videi. V nich se k fenoménu vyjadřují známé osobnosti českého internetu. Ve speciální videích v kampani vystupují Jan Balabán, Lukáš Štěpánek, Petra Brodilová, David Grudl, Marek Prchal, Jakub Macek, Jiří Fiala či Vanda Klestilová.

Nerd je prý nový idol. Nosit brýle, zastřihnout ofinu, zapnout si košili ke krku a komentovat teorii strun vám prý zajistí auru génia. Vypadat chytře je cool. Podle nás jsou cool jiné věci: Jak vyrobit beton bez cementu? Jak létat na elektřinu? Jak se dostat na Mars? Jak detekovat pravost sýrů? Na VUT nás žene zvědavost, touha zkoumat, zlepšovat a objevovat. Milujeme vědu a techniku, a tu trochu ponížení jsme nechali na střední škole. Nejsme idoly. Brýle nosíme, protože mají dioptrie. Ofinu si stříháme, abychom viděli dopředu, ve flanelové košili je nám prostě dobře. Být chytrej neznamená tak vypadat. Následuj svůj mozek. Patříš k nám. Pojď na VUT.

Rok
2016
Klient
VUT
Služby
Kreativa, produkce, postprodukce
essay writing service
write essay for me
writing essays
paper writer
writing paper